Od října působí na neurologii MUDr. Ctirad Lakomý

Bolesti páteře, kořenové syndromy, bolesti hlavy, závratě, cévní mozkové příhody, postižení periferních nervů, Parkinsonova nemoc, demence, epilepsie, ale i mozkové či jiné neurologické nádory. To jsou diagnózy, které řeší neurologie.

Pozitivní je, že od října se toto oddělení rakovnické nemocnice rozšířilo o MUDr. Ctirada Lakomého, který kromě ambulantní péče působí i jako konziliář pro zdejší lůžková oddělení.

MUDr. Lakomý začínal na neurologii kladenské nemocnice, kde do atestace působil jako sekundární lékař na lůžkovém oddělení a věnoval se především elektromyografii. Poté sedm let pracoval ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze převážně na JIP a v elektromyografické laboratoři. Posledních šest let strávil na poliklinice v centru Prahy, kde se jako neurolog a vedoucí lékař věnoval elektromyografii a neurosonologii (tzn. vyšetření krčních a mozkových tepen) a neurologické ambulantní praxi.

S příchodem neurologa dojde k rozšíření spektra neurologických vyšetření. Kromě CT mozku a ultrazvukového vyšetření krčních tepen tu bude nově možné provádět elektroencefalografii (vyšetření elektrické aktivity v mozku) a elektromyografii (vyšetření periferních nervů a svalů).

„Tyto přístroje máme nyní zapůjčeny, podaří-li se nasmlouvat kódy vyšetření se zdravotními pojišťovnami, budeme moci pacienty vyšetřovat přímo v nemocnici, bez nutnosti je objednávat jinam, čímž se zkrátí čekací doby na vyšetření,“ říká lékař, který chtěl změnu a být blíže k lůžkovému provozu.

Byť není přímo začleněn do služeb – v Rakovníku není lůžkové neurologické oddělení – zajišťuje denní konziliární službu pro ostatní lůžková oddělení.

Ambulance funguje od pondělí do čtvrtka od osmi do dvou a odpoledne dochází MUDr. Lakomý za  hospitalizovanými pacienty, které vyšetřuje přímo na lůžku.